poniedziałek, 22 lutego 2010

Long Long w Pracovni
Zapraszamy na koncert Long Long, 26.02.2010, g. 20, wjazd 6.
Pracovnia Art Club, ul. Poiełuszki 16

Long Long i ich przejście na trzecia stronę

Warszawski zespół przedstawi multimedialny spektakl z jednej strony oparty na transowej, zawieszonej pomiędzy elektroniką a etniką muzyce, z drugiej na odnoszącym się do inicjacyjnych obrzędów aborygeńskich ruchu scenicznym, z trzeciej wreszcie na psychodelicznych wizualizacjach. Po licznych entuzjastycznych koncertach festiwalowych i klubowych Long Long odprawi muzyczny rytuał przyzywania duchów w Pracovni.

Całość ma formę współczesnego rytuału – niebezpiecznego, transowego, ale i fascynującego.

Koncert LongLong to multimedialna forma pośrednia pomiędzy muzycznym obrzędem, teatrem, djskim setem a vjskim pokazem.


Nazwa zespołu pochodzi z języka pidgin (Nowa Gwinea) i oznacza "wariat", "niespełna rozumu". Podobnie szalona jest muzyka zespołu. Mieszanka brzmienia didgeridoo, drumli, drapieżniego wokalu (Ify Ude) i śpiewu gardłowego (Sebastian Wojtkowski), kong (Igor Chołda), drum'n'bassowej perkusji (Tomasz Sierzputowski), kontrabasu (Janek Sobolewski) i psychodelicznej elektroniki (Piotr Cichocki aka DJ Lux) robi na słuchaczach piorunujące wrażenie. Przekonali się o tym widzowie takich imprez jak Papuaski Wieczór w Jadłodajni, Dni Kultury Oceanii, Warszawskiego Wielokulturowego Street Party, Re:Wizji 2009. Long Long tworzą doświadczeni muzycy, działający w takich grupach jak Hormonogram, Artybishops, Źródło Dźwięku, Namaste Soundsystem. Ich pasją są również podróże, co przejawia się w oryginalnej muzyce zespołu, noszącej ślady kultur Australii, Mozambiku, Pakistanu, Papui Nowej Gwinei.

Long Long: Ifi Ude, Igor Chołda, Piotr Cichocki, Janusz Sobolewski, Tomasz Sierzputowski, Sebastian Wojtkowski

vj: Jakub Krzysztof Wesołowski

wstęp: 6 PLN

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur (www.kontynent.waw.pl) oraz portal Etnosystem.pl

Brak komentarzy: