czwartek, 7 stycznia 2010

Artybishops Dive NOWY SINGIEL *Rudy Pop Atakuje!*


ARTYBISHOPS - RUDY POP ATAKUJE!

Zapraszamy do kupna naszego nowego singla
http://allegro.pl/show_item.php?item=846976164

Artybishops to alternatywiści z urodzenia i pop-modele z wyboru. To połączenie extasy-rytmu, melodii i maskarady, elektroniki, popu i psychodelii. To zarazem najbardziej oryginalny zespół w okolicach, od samego początku stawiający przed sobą własne cele i szukający indywidualnej drogi. Bez oglądania się na polskie odgrzewane trendy i półsezonowe hype'y z importu.

Artybishops istnieją od 2007 roku, zaczynali jako duet, w którym muzyką i produkcją zajął się Piotr Cichocki znany także jako DJ Lux, co swoim zjawiskowym głosem i nieziemskim imagem uzupełniła Kasia Brzostek. Wkrótce do zespołu dołączyli Łukasz Stachowiak, Igor Chołda i Janek Sobolewski, tworzący gęstą, hipnotyczną sekcję rytmiczną, - jeden z wyznaczników niezwykłego brzmienia Artybishops. Grupa w tym składzie opracowała precyzyjny i spójny materiał, który z powodzeniem zaczęła prezentować na koncertach.Słychać tu zarówno muzykę r'n'b, indie rock, madchester rave w stylu Happy Mondays, electro a la Ladytron, Roisin Murphy, jak i brazylijską muzykę tropicalia.

Latem 2008 roku Artybishops wydali własnym sumptem płytę demo "Taste the Artybishops", która do dziś wzbudza emocje w środowisku muzyki niezależnej - od bałwochwalczego uwielbienia, po skrajną nienawiść. Fakt faktem, że utwory z płyty zagościły na listach przebojów i playlistach wielu niezależnych rozgłośni radiowych (a także kilku większych stacji), a w sieci internetowej utwór "Dive" w formacie mp3 do dziś notuje ogromną liczbę pobrań. Wydarzeniem, które przyniosło masową renomę zespołowi, był występ w programie Hit Generator w TVP2. Krótki koncert zespołu wzbudził entuzjazm słuchaczy, mediów, strona internetowa grupy zaczęła przeżywać oblężenie, a jurorzy programu - Zbigniew Hołdys i Wojciech Olszak - zgodnie stwierdzili, że wszyscy mamy do czynienia z objawieniem na polskiej scenie muzycznej. Od tego czasu grupa wystąpiła na festiwalach w Jarocinie, Audioriver w Płocku i FreeFormFestival w Warszawie, podczas tych dwóch ostatnich wygrywając w konkursach publiczności.

Obecnie Artybishops kończy pracę nad debiutancką płytą o roboczym tytule "Take the Artybishops", która ukaże się w marcu 2010 roku nakładem eReM Nagrania. Singiel "Dive" zapowiada to wydawnictwo, przedstawia dźwiękowy dynamit w postaci wersji oryginalnej piosenki oraz jej znakomitych remixów, za które odpowiedzialni są The Complainer, Last Robots i Praktyczna Pani.

www.artybishops.com | www.myspace.com/artybishops | www.myspace.com/eremnagrania

Brak komentarzy: